İade ve İptal


İade ve Değişim Şartları:


Saçınıboya.com'dan satın almış olduğunuz ambalajı açılmamış ve kullanılmamış ürün/ürünleri yedi (14) iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

 

Değişim veya iade edeceğiniz ürün, iade sebebini telefon veya e-posta yoluyla önceden belirtmek şartıyla faturası ile birlikte gönderilmelidir.

 

Tüm ürünler %100 orijinal olup yetkili Türkiye distributörü firmalardan tedarik edilmektedir. Değişim talepleri için ürünün iade koşullarını sağlaması gerekmektedir. Değişim işlemleri ürüne ait yetkili firmalardan yapılmaktadır.


Orjinal kutusu veya ambalajı bozulmuş, hasar görmüş veya tekrar satılmasını engelleyecek şekilde kullanılamaz hale gelmiş ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.


Ondört (14) gün içerisinde göndereceğiniz iade şartlarına uyan ve ayıplı mal kapsamına giren ürün için kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır.


Ürünlerin kutusu, orijinal ambalajı hasarsız ve eksiksiz olmalıdır. İade edilecek orijinal ürün kutularının üzerine kesinlikle kargo firmalarının bantları vs. yapıştırılmamalıdır. Bu şekilde gelen ürünler tedarikçi firmalar tarafından iade alınmamakta olup, adresinize teslim olarak geri gönderilecektir.

 


İptal ve İade Süreci:


Siparişinizin ödeme şekline bağlı olarak (Kredi Kartı, Havale, Kapıda Ödeme) talebiniz derhal işleme alınmaktadır. 


Siparişini vermiş olduğunuz ürünler size teslim edilmek üzere kargolanmamış ve iptalini talep ediyorsanız veya iade ettiğiniz ürünler merkezimize ulaştığı günü takiben;


1. Siparişinize ait ödemeyi banka havalesi ile yaptı iseniz; 


Sipariş bedeli 3 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir. İadenize ait banka dekontu tarafınıza mail ile bildirilir.


2. Siparişinize ait ödemeyi Kredi Kartı ile yaptı iseniz;

 

Talebiniz işleme alınır ve gün sonunda sanal p.o.s gün sonu işlemi yapılırken iadeniz gerçekleştirilir. İadenize ait banka rapor içeriği referans numarası ile beraber tarafınıza mail ile bildirilir.


Kredi kartı ödemelerine ait iadeler bankalar tarafından ertesi gün işleme alındığından bir sonraki gün kredi kartınıza bağlı hesaba yansımaktadır. İadeler gün sonunda yapıldığı halde kredi kartınızın ait olduğu banka tarafından hesabınıza aktarılma işlemi bir kaç gün sürebilmektedir. Bu gibi durumlarda tarafınıza göndermiş olduğumuz iadenizin yapıldığını belgeleyen banka raporundaki referans ve işlem numaraları ile şubenizden işlemi hızlandırmalarını talep edebilirsiniz.


3. Kapıda tahsilatlı ödeme seçeneğiyle gönderilmiş ve teslim alınmış siparişlerde ürün iade edilecekse ürünün merkezimize ulaşmasını takiben sipariş bedeli 3 iş günü içerisinde alıcı tarafından belirtilecek banka hesabına gönderilir.


Siparişini vermiş olduğunuz ürünler size teslim edilmek üzere kargoya verilmiş ve iptalini talep ediyorsanız;


Siparişinizin ödemesini gerçekleştirip ürünleriniz kargoya verildiğinde kargonuzun nerede ve ne zaman size ulaşacağını takip edebilmeniz için kargo takip numaranız mail ile bildirilir. Kargo takip numaraları bildirilen siparişlerin iptalinde, kargo firmasından siparişe ait gönderinin merkezimize iade edilmesi istenir.

 

Sipariş sahibi üye iptal talebindeki geç bildirim nedeniyle kargo firmasının bu siparişle ilgili Saciniboya.com ' a fatura edeceği tutarı ödemekle yükümlüdür. Kargo firmasının fatura ettiği tutar üyenin sipariş bedeli içerisinden tahsil edilir. Kalan bakiye üyenin ödeme şekline bağlı olarak iade edilir. İptal edilen kargolar merkezimiz tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda ayrıntılarının verildiği ücret iade süreci başlatılacaktır.